Ko je na vlasti

Goran Ljubić

Predsednik opštine : Doljevac

Biografija

Završio je srednju saobraćajnu školu u Nišu.

Od 2004. godine je na mestu predsednika opštine Doljevac. Istraživači portala Južne vesti ustanovili su da je bio je član Nove Srbije i lider udruženja građana „Pokret za razvoj juga“, a da je URS-u pristupio 7. jula 2011. Na lokalnim izborima u maju 2012. osvojio je skoro 2/3 glasova i tako treći put zaredom postao predsednik opštine.

Sa bratom Zoranom bio je vlasnik preduzeća „Vodogradnja Pukovac”, koje se bavi iskopom i preradom peska. Njegovo učešće u kapitalu firme bilo je 50%. Kako isti izvor navodi, Agencija za borbu protiv korupcije podnela je protiv ovog preduzeća, u avgustu 2008, prekršajnu prijavu zbog neprijavljivanja učešća u javnim nabavkama. U akciji policije tokom koje je početkom aprila 2014. godine u Doljevcu uhapšeno desetak osoba, na spisku za privođenje bio je i Goran Ljubić. Razlog za to bila je zloupotreba službenog položaja, zbog čega je budžet oštećen za oko 40 miliona dinara. On i njegov brat bili su u bekstvu. Ljubić se predao policiji 22. aprila 2014. godine. Više tužilaštvo u Nišu u novembru 2015. godine je odustalo od njegovog gonjenja. Ljubić je u decembru 2015. godine izjavio da je vlasništvo firme „Vodogradnja’’ preneto na njegovog oca, kao i da je prodao automobil marke Lamborgini vredan oko 140.000 evra, po kojem je bio preproznatljiv.

Februara 2016. godine prešao je u SNS. Živi u Pukovcu. Oženjen je i otac dvoje dece.

Stranka Srpska napredna stranka
Godina rođenja 1966
Pol Muški
Promene 9

Srpska napredna stranka

Od 27.12.2018 do 27.12.2018

Srpska napredna stranka

Od 27.12.2018

Srpska napredna stranka

Od 23.05.2016 do 23.05.2016

Srpska napredna stranka

Od 23.05.2016 do 25.10.2018

Srpska napredna stranka

Od 13.02.2016 do 23.05.2016

Ujedinjeni regioni Srbije

Od 06.06.2012 do 13.02.2016

Ujedinjeni regioni Srbije

Od 07.07.2011 do 06.06.2012

Nova Srbija

Od 11.06.2008 do 07.07.2011

Nova Srbija

Od 19.10.2004 do 11.06.2008

Povezane vesti

Negotin: Odbornici isključeni iz Srpske napredne stranke

29 Sep 2021

Pod sumnjom da su zloupotrebili svoje članstvo u Srpskoj naprednoj stranci i obmanuli javnost tako što su prikupljali potpise podrške za izbornu listu Partije ujedinjenih […]

Pročitaj više

Promene čelnika u opštini Kuršumlija

22 Sep 2021

Na sednici Skupštine opštine Kuršumlija, održanoj 15. septembra 2021, predsednik opštine Radoljub Vidić podneo je ostavku na tu funkciju iz, kako je naveo, ličnih razloga. […]

Pročitaj više

SVILAJNAC – Od dve opozicione opštine u Srbiji, ostala samo jedna

21 Sep 2021

Prema rezultatima analize koju je sprovela Crta, Opštinama u Srbiji upravlja jedna stranka, dve opštine, Čajetina i Svilajnac, ostale su jedine opozicione lokalne samouprave u […]

Pročitaj više
overpass

Prijavi preletanje

Prijavite promenu "političkog dresa" odbornika u vašoj ili susednoj opštini. Na ovaj način možete demonstrirati demokratsku odgovornost i ukazati na "preletanja" odbornika i "promene" u zastupanju politika i doprineti naporu za zaštitu izbornog prava građanina a samim tim i demokratskog poretka naše zemlje.