Ko je na vlasti

Milan Đokić

Predsednik opštine : Knjaževac

Biografija

Milan Đokić je 1999. diplomirao na Grupi za fizičku kulturu Filozofsog fakulteta u Nišu i, mada se u njegovoj zvaničnoj biografiji navodi da je pohađao magistarske studije i na Fakultetu za fizičku kulturu u Nišu i na Medicinskom fakultetu u Kragujevcu, ima zvanje diplomiranog pedagoga fizičke kulture.

Od 1999. do 2001. bio je profesor fizičkog vaspitanja u knjaževačkoj gimnaziji, a od 2001. do 2004. vršio je funkciju potpredsednika opštine. Zatim je do 2007. bio opštinski menadžer, posle čega je, u dva mandata (2007–2008, 2008–2010) biran za narodnog poslanika. U Skupštini Srbije je, kao poslanik, između ostalog, bio i predsednik Odbora za trgovinu i turizam.

Od 2010. do 2012, kada je prvi put izabran za predsednika opštine, radio je kao državni savetnik u Ministarstvu za nacionalni investicioni plan. Tokom karijere, u više navrata obučavao je opštinske službenike, a bio je i predsednik Skupštine preduzeća Stara planina DOO (2007–2009) i član Upravnog odbora JP „Srbijašume”.

Stranka Srpska napredna stranka
Godina rođenja 1972
Pol Muški
Promene 6

Srpska napredna stranka

Od 21.08.2020 do 21.08.2020

Srpska napredna stranka

Od 21.08.2020

Grupa građana "Knjaz - Milan Đokić"

Od 18.06.2016 do 18.06.2016

Grupa građana "Knjaz - Milan Đokić"

Od 18.06.2016 do 18.06.2016

Srpska napredna stranka

Od 18.06.2016 do 21.08.2020

Ujedinjeni regioni Srbije

Od 06.06.2012 do 18.06.2016

Povezane vesti

Negotin: Odbornici isključeni iz Srpske napredne stranke

29 Sep 2021

Pod sumnjom da su zloupotrebili svoje članstvo u Srpskoj naprednoj stranci i obmanuli javnost tako što su prikupljali potpise podrške za izbornu listu Partije ujedinjenih […]

Pročitaj više

Promene čelnika u opštini Kuršumlija

22 Sep 2021

Na sednici Skupštine opštine Kuršumlija, održanoj 15. septembra 2021, predsednik opštine Radoljub Vidić podneo je ostavku na tu funkciju iz, kako je naveo, ličnih razloga. […]

Pročitaj više

SVILAJNAC – Od dve opozicione opštine u Srbiji, ostala samo jedna

21 Sep 2021

Prema rezultatima analize koju je sprovela Crta, Opštinama u Srbiji upravlja jedna stranka, dve opštine, Čajetina i Svilajnac, ostale su jedine opozicione lokalne samouprave u […]

Pročitaj više
overpass

Prijavi preletanje

Prijavite promenu "političkog dresa" odbornika u vašoj ili susednoj opštini. Na ovaj način možete demonstrirati demokratsku odgovornost i ukazati na "preletanja" odbornika i "promene" u zastupanju politika i doprineti naporu za zaštitu izbornog prava građanina a samim tim i demokratskog poretka naše zemlje.